Moderní tance

_Různé druhy tance_

18. října 2009 v 15:39 | BaLeTkY^^(Kikuš)
Play this good song;)→

Různé druhy tance
Druhů tanců ke fakt hodně.Tady jsou jenty nejzákladnější...Balet jsem tady ani nedávala,protože na tem máme speciální rubriku;)...
Takže snad se vám tento článek bude líbit!

1)Street Dance
Street Dance zahrnuje všechny "pouliční tance", ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace teenagerů.V tomto volném stylu patří mezi nejznámější Hip Hop, Break Dance, R´n´B, Street Funk ...
Klikni na CČ...!

____ObEcNě about DaNcE___

29. května 2009 v 18:01 | kikíííseQ
Tanec je pohybová společenská aktivita, provozovaná převážně za doprovodu hudby. Tanec může navodit lepší náladu, a také je vyjádřením pocitů tanečníka, takže může být považován za druh umění. Umělecký tanec bývá označován slovem balet nebo také scénický tanec apod.
Vznik tance je kladen do období rodové společnosti, kde umocňoval rituální obřady. Tuto funkci zastával až do starověku, kdy k této funkci přibyla ještě funkce umělecká. V této době neexistoval tanec v páru, ale pouze individuální tanec - umění, nebo tanec skupinový - rituální.

PÁR RAD.....jak začít....

19. května 2009 v 9:43
Jak začít…modern2
Co na sebe?? - Doporučuji sportovní oblečení. Tričko s krátkým rukávem a tepláky, obojí z dobře savého materiálu. Jako obuv zvol měkké taneční boty nebo taneční piškoty. Také se dá tančit v ponožkách (ponožky s proti skluzovou ochranou) nebo bosky.
KLIK CČ

směs modern dance

19. května 2009 v 9:32

mám to z http://www.takt-lbc.com/index.php?p=4


Jazz Dance


"Jazz Dance" je směsí evropských a afrických tradičních pohybů předváděn v rytmu jazzové hudby, který vznikl v Chicagu na začátku dvacátého století jako forma společenského tance a divadelního umění.

Jazzový tanec je velmi dynamický pohyb, kterým tanečník dokáže dobře vyjádřit svoje rozpoložení či přesně vystihnout charakter role, jenž mu byla přidělena...
Základními technikami jazzového tance jsou izolace (schopnost ovládat odděleně pohyb jednotlivých částí těla, např. pohyby hlavy, ramen, hrudníku, pánve, nohou a jejich následné spojení) a charakteristické střídání momentu napětí a spontánního uvolnění celého těla.
Dále jsou to základní jazzové pohyby jako chůze, běh, poskoky, skoky, piruety, pády, nízké polohy a jejich kombinace.

Video ukázky
Contemporary Dance

Contemporary Dance, který je v České Republice spíše znám pod názvem "současný tanec", je založen na řade tanečních technik a stylu. Tento styl vznikl na začátku dvacátého století, jako reakce na poněkud rigidní techniku baletu. Jeho zakladatelkami byly Isadora Duncan a Martha Graham. Jejich cíl spočíval v nalezení nenucenosti pohybu použitím přirozených linií těla a jeho energie. Tato "plynulost" pohybu zcela odlišovala contemporary dance od tradičních tanečních stylů.


Jedny z hlavních technik tohoto tance jsou:

Cunningham - pojmenována po choreografovi Merce Cunninghamu, jehož technika se předevšim soustředila na stavbu těla v prostoru a rytmu.

Graham - pojmenována po Marthe Graham se zaměřuje na kontrakce těla, jeho následné uvolnění, pád a znovunabytí. Tato technika je typická svou "prací se zemí" a užíváním především břišních a pánevních kontrakcí.

Limon - pojmenována po Jose Limon. Technika Limonu využívá gravitaci a váhu těla a její vliv na jeho pohyb.

Release - dává důraz na minimalizaci napětí, hledání plynulosti pohybu a efektivního užití energie a dechu.

Video ukázky
Lyrical Dance

Lyrický tanec je založen na spojení techniky baletu a jazzového tance. Choreografové a tanečníci se snaží interpretovat hudbu tancem. Soustředěním se na text písně použité v dané variaci či choreografii se snaží vyjádřit myšlenku skladatele. Tento styl tance je velice emocionálně založený, jelikož vypráví příběh nebo prezentuje pocity a nálady dané tématem choreografie.

Video ukázky

 
 

Reklama